Čtvrtek, 18 července, 2024
Home Pro Ženy Lidé prý stráví během Štědrého dne hodinu listováním po webových stránkách: Víte, na jakých?

Lidé prý stráví během Štědrého dne hodinu listováním po webových stránkách: Víte, na jakých?

by svet zeny

Přestože není žádným tajemstvím, že mnoho z nás se při nákupu vánočních dárků spoléhá právě na internet, je překvapující, kolik času mu dokážeme věnovat právě na Štědrý den. Co konkrétně vyhledáváme nebo na mobilech děláme?

První věc na Štědrý den je pohled na mobil
Moderní technologie v čele s internetem je jednoznačně velkou součástí svátků, Štědrý den nevyjímaje. Podle průzkumu, který si objednal poskytovatel širokopásmového internetového připojení Hyperoptic se sídlem v Londýně, bylo zjištěno i to, že 41 procent lidí ze vzorku 2000 dotázaných sleduje TV s rodinou jako součást jejich vánočního dne. Jak informuje independent.co.uk, čtvrtina z lidí, kteří se průzkumu zúčastnili, přiznala, že jedna z prvních věcí, co udělají na Štědrý den ráno je pohled na mobil. Dvě pětiny dotázaných lidí z průzkumu přiznaly, že při nákupu vánočních dárků spoléhají právě na internet. Čtvrtina těchto lidí přiznala i to, že bude svůj Štědrý den sdílet na sociálních sítích během celého dne.

Od stahování a streamování po sociální sítě
Jak informuje portál independent.co.uk, průzkumem se v neposlední řadě zjistilo i to, že lidé stráví během Štědrého dne asi hodinu listováním po webových stránkách. Představitel zmíněné společnosti Hyperoptic, Charles Davies pro portál řekl: „Je zajímavé vidět, kolik času trávíme online během Vánoc, od stahování a streamování zábavy až po zkoumání tipů pro vaření a sdílení fotografií ze dne online.“

Recepty jak udělat co nejlepší sváteční menu
Vysoce kvalitní internetové připojení je podle průzkumu důležité pro 52 procent dotázaných, a to zejména při přípravě vánoční večeře: „Více než třetina lidí hledá online recepty. Pětina dotázaných si zase prohlíží videa na Youtube, která by jim mohla pomoci při přípravě svátečního menu.“ Dokonce portál informuje io tom, že nejpopulárnějším online vyhledávaným slovním spojením je „co uvařit na Štědrý den?“ nebo o něco konkrétnější slovní spojení „jako dlouho péct krocana?“ Průzkum dané společnosti dokonce zjistil i to, že většina lidí sáhne po receptech známého šéfkuchaře Jamieho Olivera, za ním následuje Gordon Ramsey či Delia Smith.

Sociální sítě kvůli kontaktu s rodinou
Přestože průzkum zjistil i to, že šestina dotázaných se v minulosti 25. prosince snažila vyhýbat sociálním sítím, nepodařilo se jim to. Davies ze společnosti Hyperoptic objasňuje: „Vzhledem k tomu, že moderní rodina často žije v různých městech a dokonce iv různých zemích, kvalitní spojení na Štědrý den je důležité, abyste zůstali v kontaktu s blízkými. Lidé si pravděpodobně budou posílat přání dobra prostřednictvím online zpráv nebo videohovorů a děti si budou chtít hrát se svými novými dárky, z nichž mnohé se budou muset připojit k Wi-Fi nebo být streamovány.“ Podle průzkumu také tři z 10 dotázaných spoléhají na internet při videohovorech s přáteli a příbuznými, kteří žijí v zahraničí. Téměř polovina je v kontaktu s ostatními prostřednictvím online zpráv. Také osm z deseti měli během Štědrého dne telefonát přes Wi-Fi, například přes WhatsApp, a tři z deseti poslali vánoční přání přes soukromou zprávu na Facebooku.

Jak konstatoval Davies na závěr: „Ať už jde o zábavu, rady o vaření krocana nebo o informování se s ostatními, je těžké si představit Vánoce bez internetu.“ To už jaksi patří k současné době, ať chceme nebo ne. S tímto tvrzením jen souhlasíme.

Další články autora

Objektiv 24 je nezávislý magazín. Nepodléháme žádným politickým ani ekonomickým tlakům a naším cílem je informovat vás objektivně a pravdivě.

@ od roku 2008 – vytváříme weby a publikujeme Komerční články