Úterý, 18 června, 2024
Home Pro Ženy Dáváte přednost látkovým plenkám?

Dáváte přednost látkovým plenkám?

by adminvito

Látkové plenky sice na dlouhou dobu ustoupily jednorázovým plenkám, díky tomu, že je jejich používání jednodušší, ale i přesto se pomalu, ale jistě vrací do popředí zájmu novopečených rodičů. Proč tomu tak je?

Není to jen díky neustále se zvyšujícím se cenám a snaze ušetřit. Prvotní investice do látkových plen není zrovna nízká. Budete potřebovat nejen separační vložky, přebalovací podložky, plenkové kalhotky a opravdu dost látkových plen do zásoby. Malá miminka vyměšují opravdu hodně často a ani s šedesáti kousky plenek si nevystačíte, než je stačíte všechny vyprat, vysušit a vyžehlit, budete moci začít celý kolotoč znovu.

Proč si látkové plenky oblíbit?

Když je to tak fyzicky náročné a praní také spotřebuje spoustu vody a elektrické energie – proč se tolik novopečených rodičů vrací k látkovým plenkám? Látkové pleny totiž mají oproti jednorázovým plenkám jednu zásadní výhodu – nezůstávají po nich tuny odpadu na skládce.

Pro mnoho rodičů je také důležité, aby jejich miminko bylo zdravé, a snaží se ho chránit před nejrůznějšími typy chemikálií v dětské kosmetice, tak i v plenkách. Klasické jednorázové plenky jsou běleny chlórem, látky, které mají absorbovat tekutinu, také nejsou zrovna zdraví prospěšné.

Praní také poškozuje přírodu

Můžete namítnout, že prací prášky a aviváž obsahují také spoustu škodlivých látek, ale dají se pořídit prášky šetrné k dětské pokožce, bez těchto škodlivin a toxinů a navíc jsou biologicky odbouratelné, takže budete mít jistotu, že vaše praní pro děťátko nezpůsobuje znečištění odpadních vod.

Rodiče ekzematiků a dětí s přecitlivělou pokožkou také časem pořizují látkové plenky, protože takové děti jsou velmi citlivé na cokoliv nepřírodního na své pokožce. V rámci předcházení opruzenin a výsevu nových ekzematických ložisek je velmi rozumné jako alternativu zvolit látkování. Pozor na to, že látkové plenky musíte opravdu často vyměňovat, jedině tak zabráníte opruzeninám.

Další články autora

Objektiv 24 je nezávislý magazín. Nepodléháme žádným politickým ani ekonomickým tlakům a naším cílem je informovat vás objektivně a pravdivě.

@ od roku 2008 – vytváříme weby a publikujeme Komerční články