- Reklama -peníze

Dáváte přednost látkovým plenkám?

Látkové plenky sice na dlouhou dobu ustoupily jednorázovým plenkám, díky tomu, že je jejich používání jednodušší, ale i přesto se pomalu, ale jistě vrací do popředí zájmu novopečených rodičů. Proč tomu tak je?

Není to jen díky neustále se zvyšujícím se cenám a snaze ušetřit. Prvotní investice do látkových plen není zrovna nízká. Budete potřebovat nejen separační vložky, přebalovací podložky, plenkové kalhotky a opravdu dost látkových plen do zásoby. Malá miminka vyměšují opravdu hodně často a ani s šedesáti kousky plenek si nevystačíte, než je stačíte všechny vyprat, vysušit a vyžehlit, budete moci začít celý kolotoč znovu.

více v článku...

Proč si látkové plenky oblíbit?

Když je to tak fyzicky náročné a praní také spotřebuje spoustu vody a elektrické energie – proč se tolik novopečených rodičů vrací k látkovým plenkám? Látkové pleny totiž mají oproti jednorázovým plenkám jednu zásadní výhodu – nezůstávají po nich tuny odpadu na skládce.

Pro mnoho rodičů je také důležité, aby jejich miminko bylo zdravé, a snaží se ho chránit před nejrůznějšími typy chemikálií v dětské kosmetice, tak i v plenkách. Klasické jednorázové plenky jsou běleny chlórem, látky, které mají absorbovat tekutinu, také nejsou zrovna zdraví prospěšné.

Praní také poškozuje přírodu

Můžete namítnout, že prací prášky a aviváž obsahují také spoustu škodlivých látek, ale dají se pořídit prášky šetrné k dětské pokožce, bez těchto škodlivin a toxinů a navíc jsou biologicky odbouratelné, takže budete mít jistotu, že vaše praní pro děťátko nezpůsobuje znečištění odpadních vod.

Rodiče ekzematiků a dětí s přecitlivělou pokožkou také časem pořizují látkové plenky, protože takové děti jsou velmi citlivé na cokoliv nepřírodního na své pokožce. V rámci předcházení opruzenin a výsevu nových ekzematických ložisek je velmi rozumné jako alternativu zvolit látkování. Pozor na to, že látkové plenky musíte opravdu často vyměňovat, jedině tak zabráníte opruzeninám.

Related Articles

- Advertisement -pr clanky

Mohlo by Vás zajímat