Úterý, 18 června, 2024
Home Pro Ženy Fit i bez toho, abyste chodily do fitka. Stačí vám opakovat čtyři účinné kardio cviky

Fit i bez toho, abyste chodily do fitka. Stačí vám opakovat čtyři účinné kardio cviky

by svet zeny

Skoky přes švihadlo
Pokud nemáte doma ještě tento jednoduchý, ale skutečně zázračný nástroj, je na čase si ho pořídit. Už deset minut skákání přes švihadlo denně totiž přinese za poměrně krátkou dobu překvapivé výsledky. Kromě toho, že jsou skoky skvělým kardiem, pěkně tvarují také nohy a hýždě. Pozor, na to, aby měly účinky, je potřeba, abyste variace cviků měnili. To znamená, že se nezaměřujte jen na klasický skok množmo, ale také přeskakování či dokonce skákání na jedné noze. Možností existuje desítky, jen si vzpomeňte na časy, kdy jste byli dětmi.

Horolezec
Verze planku, která vám pomůže zvláště pokud máte problémy s vypouklejším bříškem. Posílíte však i další části těla, nemluvě o skvělé možnosti kardia, kterou není třeba na rozdíl běhu praktikovat delší dobu. Lehněte si na zem, přičemž se opřete o své dlaně. Paže mějte natažené a neshýbejte je, zabrat totiž pořádně dáte i svým rukám – což je v konečném důsledku jen a jen dobře. Nohy mějte natažené a následně se snažte jakoby běhat dovnitř. Zvedejte kolena na střídačku co nejvíce ke svému hrudníku. Dělat byste to měli na rozdíl od jiných cvičení v rychlé intenzitě. Na začátek si dejte jednu minutu, ke které každý den přidávejte pár dalších vteřin.

Jumping Jack
Na první pohled jednoduchý, ale skutečně účinný cvik, si většina žen zamiluje. Jeho provedení totiž není náročné a zvládne ho opravdu každá. Zapřete se nohama do země, vyrovnejte tělo a postupně odskakujte nohama od sebe a zpět, rukama si přitom můžete vždy tlesknout nad hlavou. Snažte se držet za každých okolností natažená záda a zároveň stažené břicho. Podobně jako u horolezce, i zde vydržte minutu. Každý den si můžete přidávat pár vteřin navíc.

Kolo
Pokud máte doma stacionární kolo, je jasné, že nejlepší volbou je sednout si na něj, ale pokud ne, nemusíte věšet hlavu. Variace tohoto cviku, i když v menší intenzitě, lze provádět i bez stroje. Lehněte si na záda, ruce si dejte za hlavu a mírně zvedněte svůj hrudník ze země. Do vzduchu zároveň dostaneme i své nohy, se kterými pracujeme, jako bychom jednoduše jezdili na kole. Dopřejte si minutu, následně si dejte 30 vteřin pauzu a vše zopakujte. Bříško vás sice bude pálit, ale to je jen následkem dobrého cvičení.

Další články autora

Objektiv 24 je nezávislý magazín. Nepodléháme žádným politickým ani ekonomickým tlakům a naším cílem je informovat vás objektivně a pravdivě.

@ od roku 2008 – vytváříme weby a publikujeme Komerční články