Úterý, 18 června, 2024
Home Rady a návody Wakeboard to není jen adrenalin

Wakeboard to není jen adrenalin

by adminvito

Wakeboarding je sport, který kombinuje vodní lyžování, snowboarding a surfování. Provozovat ho lze i v našich podmínkách. Navíc se jedná o zdraví prospěšnou aktivitu. Prozradíme vám, proč wakeboarding vyzkoušet a jaké tento sport přináší zdravotní benefity. Máme pro vás 6 dobrých důvodů, proč vyrazit na wakeboard.

Charakteristika wakeboardingu

Wakeboarding je sport pro všechny, kteří se nebojí vody. Člověk na prkně je při něm totiž tažen motorovým člunem nebo vlečnou dráhou po vodní ploše. Pokud nechcete více času strávit ve vodě než na prkně, je třeba, abyste se nejprve naučili základní techniky a postupy. Teprve poté se můžete pustit do provádění nejrůznějších skoků a triků.

Zdravotní výhody wakeboardingu

1. Posílení svalů celého těla

Postavíte-li se na wakeboarda necháte-li se táhnout po vodě kupředu, zaručeně posílíte svaly celého těla. Při jízdě na wakeboardu zapojíte nejen svaly na nohou a rukou, ale také svaly břišní. Posílíte také hluboký stabilizační systém. Po prvním dni vás budou bolet i ty svaly, o kterých jste ani netušili, že je máte.

2. Zlepšení rovnováhy

Jízdou na wakeboardu potrénujete i rovnováhu. Ačkoliv zpočátku pro vás možná bude těžké nespadnout, postupem času se vaše rovnováha zlepší. Wakeboardy si zamilujete.

3. Podpora kardiovaskulárního systému

Jízda na wakeboardu je vlastně kardio tréninkem. Při wakeboardingu tedy spálíte přebytečné kalorie a uděláte něco pro své srdce a celý kardiovaskulární systém. Snížíte riziko srdečních onemocnění. Kardio aktivita také zrychlí váš metabolismus.

Při wakeboardingu se pravděpodobně nevyhnete ani kontaktu s vodou. Máte tedy ideální příležitost zlepšit svůj plavecký styl. Plavání je rovněž skvělou kardio aktivitou.

4. Zvýšení fyzické zdatnosti

Pravidelná jízda na wakeboardu zlepší vaši kondici a výdrž. Jízda na prkně (ale i jiné sportovní aktivity) vás tak snadno neunaví a vydržíte je vykonávat delší dobu.

5. Flexibilita a koordinace

Díky wakeboardingu budou vaše ruce a nohy flexibilnější. Budete totiž muset náhle a rychle měnit polohy a směr (v závislosti na pohybu lodi a vlnách). Naučíte se také rychle a pohotově reagovat na změny. Zlepší se vaše koordinace oko-ruka (tedy schopnost provádět činnosti, které vyžadují současné použití rukou a očí).

6. Zlepšení psychického zdraví

V neposlední řadě má wakeboarding pozitivní vliv na duševní zdraví. Zlepšuje náladu, snižuje stres a přináší radost z pohybu. Při tomto sportu se do krve vyplavuje nejen adrenalin, ale vyplavují se také hormony štěstí – endorfiny.

Člověk je na čerstvém vzduchu, soustředí se jen na jízdu, všechny starosti pouští z hlavy a domů odchází spokojený a plný nových zážitků.

Další články autora

Objektiv 24 je nezávislý magazín. Nepodléháme žádným politickým ani ekonomickým tlakům a naším cílem je informovat vás objektivně a pravdivě.

@ od roku 2008 – vytváříme weby a publikujeme Komerční články