Úterý, 18 června, 2024
Home Bydlení Který druh zastřešení na zahradu?

Který druh zastřešení na zahradu?

by svet zeny

Zahrada by neměla být jen místem, kde nerušeně roste plevel. Tento venkovní prostor se dá využít mnoha způsoby. Třeba se v něm dá vybudovat sympatické posezení.

Stačí jen málo

I když se může mnoha lidem zdát, že venkovní posezení musí být zákonitě drahou záležitostí, není tomu tak pokaždé. Samozřejmě nejde o nic vyloženě laciného, nicméně na mnoha věcech se dá poměrně snadno ušetřit.

Například nábytek se dá sehnat velmi levně. Kdo nechce příliš utrácet, koupí první zahradní set z plastu. Dnes je výběr skutečně široký. Komu se plast nezdá dostatečně reprezentativní, může prohledat blízké antikvariáty. Často se v těchto prodejnách dá najít za hubičku velmi pěkný zahradní nábytek.

Ani střecha nemusí být příliš náročná na finance. Nicméně pozor, zde se již šetřit za všech okolností rozhodně nevyplatí. Zastřešení terasy sice může být relativně levnou investicí, avšak nesmí se to přehánět. Řešení typu nepromokavá plachta by se nám vůbec neměla vkrádat do mysli.

Cenově zajímavým ideálem je pergola, případně zahradní altán. Obě možnosti jsou více než obstojné a zároveň nemusí portmonku provětrat až příliš.

U domu či mimo

Co si však vybrat, altán či pergolu? Záleží na celé řadě okolností. Altány bývají dražší než pergoly, na druhou stranu se často dodávají i s podlahou, potažmo sedačkami. Když si tedy člověk pořídí altán, dostane tím prakticky kompletní venkovní posezení.

Kdo však již má terasu vybudovanou, notabene přímo u domu, ten by měl dát raději přednost pergole. S tímto zastřešením terasy ale budou spokojeni i jedinci, kteří chtějí mít posezení trochu dál od stavení. Jen je potřeba počítat s tím, že samostatně stojící pergoly nebývají tak stabilní jako modely připevněné k domům.

Pergoly i altány se dnes dají snadno sestavit svépomocí. Jde totiž takřka výhradně o stavebnice, jež by měli hravě smontovat i laici.

Další články autora

Objektiv 24 je nezávislý magazín. Nepodléháme žádným politickým ani ekonomickým tlakům a naším cílem je informovat vás objektivně a pravdivě.

@ od roku 2008 – vytváříme weby a publikujeme Komerční články