Čtvrtek, 18 července, 2024
Home Pro Ženy Expolicajtka, která smrtelně postřelila Afroameričana, dostala dva roky

Expolicajtka, která smrtelně postřelila Afroameričana, dostala dva roky

by svet zeny

Potterovou uznala porota za vinnou ze zabití prvního a druhého stupně ještě loni v prosinci.

Soudkyně Regina Chuová zamítla žádost prokuratury o udělení sedmiletého trestu a Potterovou odsoudila na dva roky, z nichž si bývalá policistka bude muset odsedět nejméně 16 měsíců.

Soudkyně uznala, že se najdou i tací, kteří s rozsudkem nesouhlasí. Podle ní policistka udělala chybu, která skončila tragicky, ale nikdy neměla v úmyslu někomu ublížit.

Vzlykající expolicajtka vyslovila u soudu lítost. „Chápu mateřskou lásku a je mi líto, že jsem vám zlomila srdce,“ řekla matce oběti Katie Wrightové.

Zbraň místo paralyzeru

Potterová spolu s dalším kolegou 11. dubna 2021 zastavila vozidlo vedené Wrightem za porušení dopravních předpisů. Policisté ho později chtěli zadržet na základě zatykače za držení zbraní. Potterová omylem použila služební zbraň namísto elektrického paralyzeru (tzv. tasera). O dva dny později odstoupila ze služby. Zatkli ji 14. dubna.

Court in Russia

Neštěstí se stalo ve městě Brooklyn Center v americkém státě Minnesota. Situace v Minnesotě byla v tomto období napjatá ve spojitosti se zabitím Afroameričana George Floyda bělošským policistou v Minneapolisu v květnu 2020, připomněla agentura AP. Toho policistu, Dereka Chauvina, loni v červnu odsoudili na 22 a půl roku vězení.

Další články autora

Objektiv 24 je nezávislý magazín. Nepodléháme žádným politickým ani ekonomickým tlakům a naším cílem je informovat vás objektivně a pravdivě.

@ od roku 2008 – vytváříme weby a publikujeme Komerční články