Neděle, 19 května, 2024
Home Objektivně Začaly se manévry ruských strategických sil. Putin a Lukašenko se jich účastní virtuálně

Začaly se manévry ruských strategických sil. Putin a Lukašenko se jich účastní virtuálně

by svet zeny

V Rusku začala v sobotu cvičení sil strategického určení, jejichž součástí je i odpalování balistických a řízených střel. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na oznámení mluvčího Kremlu.

Ruský voják během cvičení ruských sil strategického určení, které je spojeno s odpalováním balistických a řízených střel. 19. únor 2022.
Na cvičeních se virtuálně účastní i ruský prezident Vladimir Putin a běloruský lídr Alexandr Lukašenko, kteří jejich průběh sledují z přímo z řídícího centra v Kremlu.

Podle mluvčího Kremlu Dmitrije Peskova dal Putin pokyn k zahájení cvičení, které odstartovalo zkušebním odpálením balistických a následně i řízených střel.

Ruské ministerstvo obrany avizovalo konání manévrů strategických sil v pátek, v období vyhroceného napětí vyvolaného hromaděním ruských vojsk u ukrajinských hranic a obavami z možné ruské invaze na Ukrajinu.

VIDEO: Rusové a Bělorusové cvičili letecké souboje v párech.

Ukrainian flag waving over Parliament in Kiev

Podle ministerstva mají tato cvičení „prověřit připravenost vojenských velitelských a řídících orgánů, posádek válečných lodí a nosičů strategických raket, jakož i spolehlivost zbraní strategických jaderných a nejaderných sil“.

Ministerstvo zdůraznilo, že manévry byly předem plánovány. Účastní se jich ruské vzdušno-kosmické síly, strategické raketové síly, jednotky Jižního vojenského okruhu, jakož i Severní a Černomořská flotila.

Další články autora

Objektiv 24 je nezávislý magazín. Nepodléháme žádným politickým ani ekonomickým tlakům a naším cílem je informovat vás objektivně a pravdivě.

@ od roku 2008 – vytváříme weby a publikujeme Komerční články