Úterý, 18 června, 2024
Home Rady a návody Výhody a nevýhody strojového překladu versus překlad od překladatele

Výhody a nevýhody strojového překladu versus překlad od překladatele

by adminvito

Mnohé společnosti mají tendenci překlad textů podceňovat, věnovat jim méně péče, než si zaslouží. Jistě – s pomocí překladače byste ušetřili, a dost možná by byl také výsledek vyhotoven rychleji. Ale je nutné zvážit možné důsledky toho, že se překlad nepovede udělat stoprocentně kvalitně, odborně. Což jsou dvě kritéria, na která si u nás potrpíme.

Proč si nenechat přeložit text překladačem?

Úplně stačí, když je v krátkém textu jedna věta nebo jedna fráze přeložena špatně. Celý výsledný dojem je pak špatný. Čtenář takového příspěvku jej v lepším případě shledá jen podivným a těžko čitelným, v horším případě shledá prezentaci dané firmy nesrozumitelnou a neprofesionální. Gramatická i stylistická akurátnost sdělení je vnímána velmi citlivě.

Které jazyky Vám PELICAN přeloží?

Obecně dbáme na jazykovou správnost v souladu s oborovou přesností. Díky naší husté síti kontaktů na překladatele a rodilé mluvčí jsme schopni zajistit překlad téměř jakéhokoliv textu z 18 jazyků.

Mezi ty patří např. angličtina, francouzština, španělština, němčina, ruština, ale také ojedinělejší jazyky, jakými jsou mimo jiné arabština, čínština či japonština.

Oblasti, na které se u profesionálního překladu se PELICAN zaměřuje nejvíce, jsou strojírenství a průmyslová výroba, elektrotechnika a IT, vzdělávání a akademická sféra, medicína a právo i marketing a média.

PELICAN nabízí také soudní překlady, označovány také jako úřední překlady či překlady se soudním ověřením. Ověření překladu je potřebné v případě, že chceme určitý úřední dokument oficiálně doložit úřadům jak v České republice, tak v zahraničí.

Zkušební překlad textu

Jazyková škola PELICAN spolupracuje s lidmi a institucemi z celého světa a jedním z nich můžete být i Vy! Pokud však dáváte namísto slov přednost činům, můžete nám poslat části vašich podkladů ke zkušebnímu překladu. Máte tak možnost se ještě před samotnou realizací objednávky přesvědčit o kvalitě našich překladů.

Proč zrovna PELICAN?

Kromě výše zmíněného u nás dbáme také na individuální přístup a snažíme se celý proces přizpůsobit individuálním potřebám zákazníka. Pro naše zákazníky nabízíme také množstevní slevy, a Vy tak na odborném překladu textu značně ušetříte. Veškeré naše překlady jsme navíc schopni zajistit v rekordním čase.

PELICAN je jazyková škola s více než 20letou tradicí. Pojí se k nám značné množství pozitivních recenzí. Od našeho vzniku, od roku 2002, se specializujeme mj, právě na překladatelské služby. Věříme, že naše činy a množství vyhotovených překladů vypovídá o všem.

Máte zájem o využití našich překladatelských služeb? To rádi slyšíme! V případě jakékoliv potřeby neváhejte o ozvěte se nám. Naše kontakty naleznete na webu Skolapelican.com. Nebo za námi můžete také stavit do kanceláře. Najdete nás hned u Moravského náměstí!

Další články autora

Objektiv 24 je nezávislý magazín. Nepodléháme žádným politickým ani ekonomickým tlakům a naším cílem je informovat vás objektivně a pravdivě.

@ od roku 2008 – vytváříme weby a publikujeme Komerční články