Neděle, 19 května, 2024
Home Rady a návody Lámete si hlavu s tím, jak odeslat zásilku do jiné země? Máme pro vás fajn řešení

Lámete si hlavu s tím, jak odeslat zásilku do jiné země? Máme pro vás fajn řešení

by adminvito

Rozhodli jste se povznést svůj obchod na novou úroveň? Pak si zajisté začínáte pohrávat s myšlenkou, že byste rozšířili své pole působnosti i na zahraniční zákazníky. Ti mají typicky větší kupní sílu než Češi. Jak vyřešíte logistiku?

Jedna kurýrní služba nestačí

Jak zajisté víte, každá kurýrní společnost se zaměřuje na trochu jiný typ zásilek (druh přepravovaného zboží, velikost, hmotnost, tvar…). Přesně proto si bohužel nevystačíte pouze s jedním přepravcem.

Mnohem lepší volbou jsou šikovní prostředníci, již vám na jedněch stránkách umožní objednávat přepravu od různých společností. V tomto ohledu lze zmínit třeba známé odborníky ze ShipEx. Ti spolupracují s WEDO, FedEx, TopTrans, UPS, DPD a TNT.

A co víc, díky svému postavení si mohou dovolit vyjednat mnohem výhodnější cenu přepravy, než jakou byste kdy získali vy.

Cena je hlavní kritérium

Chystáte se odesílat desítky, případně stovky zásilek měsíčně? Pak si dávejte pozor – každá ušetřená koruna udělá z dlouhodobého hlediska pořádný rozdíl.

Pojďme si ukázat, za kolik umožňuje společnost ShipEx poslat zásilku do různých zemí. Uvedené ceny platí pro běžné neregistrované klienty. Jako podnikatelé získáte ihned po registraci minimálně 5% slevy (pokud odesíláte hodně zásilek měsíčně, domluvte si individuální ceník).

  • Balík do Velké Británie: balík o hmotnosti 0,1 kg vychází na 542 Kč, o hmotnosti 2 kg vychází na 708 Kč a o hmotnosti 10 kg na 711 Kč.
  • Balík do Irska: balík o hmotnosti 0,1 kg vychází na 438 Kč, o hmotnosti 2 kg vychází na 609 Kč a o hmotnosti 10 kg na 892 Kč.
  • Balík na Slovensko: balík o hmotnosti 0,1 kg vychází na 154 Kč, o hmotnosti 2 kg vychází na 204 Kč a o hmotnosti 10 kg na 265 Kč.

Veškeré platby probíhají s pomocí faktury se splatností čtrnácti dní. Díky tomu nemusíte složitě řešit každou jednotlivou maličkost.

Bleskurychlá přeprava

Společnost ShipEx je zajímavá i z hlediska rychlosti přepravy. Nezáleží na tom, jestli chcete odeslat balík do Francie, USA, Číny, Austrálie nebo třeba Španělska. Ve všech případech máte na výběr ze dvou základních režimů přepravy:

  • Standardní doručení zabere 2–5 pracovních dní.
  • Expresní doručení je hotové do 1 pracovního dne od podání zásilky.

Zdaleka nejlepší je poslat balík v ranních/dopoledních hodinách. Pokud to stihnete, vybraný kurýr k vám přijede ještě v tentýž den.

Objednal si váš zákazník zboží například ve čtvrtek ráno? Pak mu můžete doručit zvolený produkt klidně už v pátek odpoledne/večer.

Jako podnikatelům vám navíc společnost ShipEx nabídne pojištění zásilky až do výše 5 000 000 Kč. Díky tomu se nemusíte bát odesílat ani vyložené cennosti a specifické předměty.

Další články autora

Objektiv 24 je nezávislý magazín. Nepodléháme žádným politickým ani ekonomickým tlakům a naším cílem je informovat vás objektivně a pravdivě.

@ od roku 2008 – vytváříme weby a publikujeme Komerční články