Neděle, 19 května, 2024
Home Rady a návody Připravte svůj žaludek na vánoční jídlo. Dopřejte si sladké, aniž byste nabrala zbytečné kalorie

Připravte svůj žaludek na vánoční jídlo. Dopřejte si sladké, aniž byste nabrala zbytečné kalorie

by svet zeny

Čaj jako skvělá pomůcka
V zimním období je třeba konzumovat teplé potraviny, abychom náš žaludek nenamáhali zahříváním stráveného jídla. Do svého jídelníčku byste tak měli zařadit například čaje, které mají mnohem více pozitivních účinků, než se může zdát. Samozřejmě k tomu, aby se prokázaly, je potřebná jejich praidelná konzumace a výsledky neuvidíte už po dopití jednoho hrníčku.

Skvělým nápadem je například zázvor, který kromě posílení imunity pozitivně i na náš metabolismus – a tím pádem i spalování tuků. Obsahuje totiž enzym zvaný zingibain, který pomáhá trávit bílkoviny a již samotný kořen působí na tělo detoxikačně, jelikož obsahuje velké množství antioxidantů. Zázvor je oblíbený i díky všestrannému použití – a ve vánočním období o něco více. Ne nadarmo.

Procházejte se
Pro naše tělo není nic horšího, než ztráta aktivity. Vánoce by měly být svátky klidu a nikdo vám neříká, abyste před štědrovečerní večeří nebo nebodaj po ní dřepovali či dělali výpady. Na pohyb byste však neměli zapomínat a měli byste si každý den dopřát procházku nebo jinou menší fyzickou aktivitu. Ideál by bylo, kdybyste dosáhli 10 tisíc kroků.

Trik našich starých mám
O účincích jablečného octa jste zřejmě už slyšeli. Tento jednoduchý trik, které využívaly naše babičky, se drží už do dnešního dne a není žádným tajemstvím, že na něj nedají dopustit ani světoznámé modelky či dokonce mu propadla i bývalá první dáma, ikonická Jackie Kennedy. Pravidelná konzumace v ředěném stavu totiž dokáže nakopnout váš metabolismus a pomoci vám rychleji strávit i těžká jídla.

K tomu, abyste si takový drink připravili, je potřebná voda, citrónová šťáva a zmiňovaný jablečný ocet. Do velké sklenice si napouštějte vodu, přidejte pár kapek citrónové šťávy a trochu si odpijte. Následně si na velkou lžíci naberte jablečný ocet, polykejte a zapijte zbytkem vody. Nezapomínejte však, že ocet se v žádném případě nemůže konzumovat na prázdný žaludek – a už vůbec byste to s jeho množstvím neměli přehánět.

Další články autora

Objektiv 24 je nezávislý magazín. Nepodléháme žádným politickým ani ekonomickým tlakům a naším cílem je informovat vás objektivně a pravdivě.

@ od roku 2008 – vytváříme weby a publikujeme Komerční články