Úterý, 18 června, 2024
Home Objektivně Po požáru trajektu u Korfu zbývá dvanáct pohřešovaných

Po požáru trajektu u Korfu zbývá dvanáct pohřešovaných

by svet zeny

Dvanáct osob je pohřešováno po požáru trajektu, který začal hořet v pátek ráno u pobřeží řeckého ostrova Korfu. Posádky hlídkovacích lodí během noci pátraly v moři v okolí Korfu i po možných přeživších, uvedla v sobotu řecká pobřežní stráž pro agenturu AFP.

Všichni pohřešovaní jsou řidiči kamionů: devět pochází z Bulharska a tři z Řecka. Někteří ze zachráněných řidičů uvedli, že raději spali ve svých vozidlech, protože lodní kajuty byly přeplněné.

Požár na palubě trajektu Euroferry Olympia směřujícího z přístavního města Igumenica na severozápadě Řecka do jihoitalského přístavu Brindisi, který vypukl kolem 04:30 místního času (03:30 SEČ), se mezitím podařilo lokalizovat. Plameny však v krátké době zachvátily téměř celý trajekt. Podle informací řecké agentury ANA musel tým záchranářů v pátek večer přerušit svoji práci pro tmu, vysoké teploty a hustý kouř.

Podle italské lodní společnosti Grimaldi, která trajekt vlastní, bylo na palubě 290 lidí: 239 pasažérů a 51 členů posádky. Z trajektu se podařilo evakuovat 278 lidí, deset z nich bylo hospitalizováno. Později telefonicky přivolali pomoc bulharský a turecký kamionista, kteří tam ještě zůstali.

Fire sparks background. Abstract dark glitter fire particles lights. bonfire in motion blur.

Obavy, že na trajektu mohlo být více než 290 lidí, vzbudila skutečnost, že podle pobřežní stráže byli mezi zachráněnými i dva uprchlíci z Afghánistánu, kteří nebyli oficiálně zaregistrováni. AFP připomíná, že migranti se opakovaně dostávají na trajekty směřující z Řecka do Itálie jako černí pasažéři.

Příčina požáru nebyla ani v sobotu známa. Předpokládá se, že mohl vzniknout v nákladním autě zaparkovaném na trajektu. Euroferry Olympia, postavená v roce 1995, byla podle společnosti Grimaldi naposledy podrobena bezpečnostní kontrole 16. února v přístavu Igumenica.

Další články autora

Objektiv 24 je nezávislý magazín. Nepodléháme žádným politickým ani ekonomickým tlakům a naším cílem je informovat vás objektivně a pravdivě.

@ od roku 2008 – vytváříme weby a publikujeme Komerční články