Úterý, 18 června, 2024
Home Objektivně Johnson již odpověděl na policejní dotazník týkající se večírků

Johnson již odpověděl na policejní dotazník týkající se večírků

by svet zeny

Britský premiér Boris Johnson již odpověděl na otázky policie týkající se večírků, které se v jeho sídle na Downing Street 10 a na ulici Whitehall v Londýně uskutečnily v období lockdownu. Informaci převzala TASR z agentury AFP, která se odvolává na úřad premiéra.

Britská Metropolitní policie (MPS) minulý týden informovala, že prostřednictvím elektronické pošty poslala dotazníky více než 50 lidem, kteří se na večírcích měli zúčastnit. Oslovené osoby musely podle MPS dotazník pravdivě vyplnit do sedmi dnů.

Beautiful emotional woman wearing shiny dress

Policejní vyšetřování s názvem Operation Hillman má za cíl potvrdit možné porušení pandemických opatření na dvanácti večírcích v období od května 2020 do dubna 2021. Na některých z nich se měl zúčastnit Johnson i jeho manželka Carrie. Vyšetřování bylo zahájeno na základě zjištění druhé tajemnice úřadu vlády Sue Grayové.

Johnson v posledních týdnech čelí kritice za večírky uspořádané během lockdownu. Premiér je pod tlakem ze strany opozičních politiků i více představitelů své Konzervativní strany, aby odstoupil z funkce. Mezitím se už v parlamentu za sérii večírků omluvil, ale zároveň prohlásil, že nehodlá odstoupit.

Další články autora

Objektiv 24 je nezávislý magazín. Nepodléháme žádným politickým ani ekonomickým tlakům a naším cílem je informovat vás objektivně a pravdivě.

@ od roku 2008 – vytváříme weby a publikujeme Komerční články