Čtvrtek, 18 července, 2024
Home Rady a návody Hledáte spolehlivého a levného dodavatele zlata?

Hledáte spolehlivého a levného dodavatele zlata?

by svet zeny

Nejlevnějšího prodejce zlata v ČR najdete na adrese zlatemince.cz. Prodejnu má v Praze v budově Obecního domu. Ale pozor, prodejna je ve druhém patře. Nikoliv v přízemí. Abyste nezabloudili, použijte služební vchod (z ulice u Obecního domu) hned vedle výlohy Blanky Matragi a nechejte se vyvézt výtahem do druhého patra.

Za nízké ceny získáte zlato i v Brně, v ikonické cihlové budově Dornych, vedle Vaňkovky. Právě nízká cena a vysoké skladové zásoby přivádí k tomuto tradičnímu prodejci investičního zlata a stříbra nové zájemce o bezpečné uložení finančních prostředků do drahých kovů.

Že jsou ceny zlatých cihel a zlatých mincí u tohoto prodejce skutečně nejnižší, se můžete přesvědčit na stránce investiční zlato. Ceník v euro je na stránce investičné zlato. Přízemní cenou zlata se tento prodejce výrazně odlišuje od ostatních nabídek na trhu. Potvrzuje to i jeho umístění na prvním místě loňského srovnání finančních produktů v kategorii prodejců drahých kovů (soutěž pořádá server Finparáda společnosti Scott & Rose).

Cena zlata v posledních týdnech trhá rekordy

Podle analytiků se má cena zlata i nadále šplhat výš a výš, přičemž v letošním roce se předpokládá překročení hranice 2 400 amerických dolarů za troyskou unci. Zlato je silné aktivum pro diverzifikaci portfolia a představuje bezpečný přístav v dobách nejistoty. Drahý kov investoři nakupují zejména během ekonomických krizí a v dobách recese či vysoké inflace.

Stejně jako u každé investice můžete mít ze zlata největší prospěch, pokud pochopíte, jak zapadá do vašeho celkového finančního plánu.

Jaký druh zlata koupit?

Vzhledem k tomu, že investovat se dá do různých forem zlata, nejvýhodnější a nejbezpečnější je investiční zlato v podobě slitků a mincí. Nicméně pozor, na tuzemském trhu se prodávají slitky převážně od švýcarských rafinérií, přičemž prodejci mají nemalé přirážky a marže. Stejný slitek tak u různých prodejců koupíte s rozdílem i deset procent.

Další články autora

Objektiv 24 je nezávislý magazín. Nepodléháme žádným politickým ani ekonomickým tlakům a naším cílem je informovat vás objektivně a pravdivě.

@ od roku 2008 – vytváříme weby a publikujeme Komerční články