Úterý, 18 června, 2024
Home Objektivně Čína hlásí nejvyšší počet případů koronaviru za čtyři měsíce

Čína hlásí nejvyšší počet případů koronaviru za čtyři měsíce

by svet zeny

Ve městě Si-an platí lockdown pro miliony lidí.
Čína v sobotu hlásila nejvyšší počet nových případů nákazy koronavirem za čtyři měsíce.

Úřady v zemi se aktuálně snaží zastavit šíření infekce ve více ohniscích včetně města Si-an, kde platí lockdown pro miliony lidí, informuje agentura AFP.

Čína, kde koronavirus SARS-CoV-2 byl poprvé odhalen koncem roku 2019, sleduje nové infekce se zvýšenou ostražitostí, protože se připravuje na zimní olympijské hry v Pekingu v únoru příštího roku.

Ze 140 nových případů nákazy bylo 87 výsledkem místního přenosu, uvedla ve sdělení národní zdravotnická komise. Je to nárůst oproti 55 takovým případům z předchozího dne.

Většinu z nich zaznamenali v Si-anu ve střední části země, v jehož metropolitní oblasti zavedli ve čtvrtek lockdown pro 13 milionů obyvatel.

Infikovaní ze Si-anu podle státních médií zanesli nákazu dosud do pěti dalších míst včetně Pekingu.

Počet nakažených koronavirem v Číně v posledních týdnech roste, ačkoli tamní epidemie je podle oficiálních údajů díky přísným opatřením na hranicích, dlouhým karanténám a cíleným lockdownům mírná v porovnání s mnoha jinými zeměmi.

Čína od začátku pandemie oznámila celkem 100 871 případů nákazy koronavirem s příznaky a méně než 5000 souvisejících úmrtí.

Další články autora

Objektiv 24 je nezávislý magazín. Nepodléháme žádným politickým ani ekonomickým tlakům a naším cílem je informovat vás objektivně a pravdivě.

@ od roku 2008 – vytváříme weby a publikujeme Komerční články