Úterý, 18 června, 2024
Home Bydlení Ticho nade vše. Nové nejtišší prémiové pračky a sušičky

Ticho nade vše. Nové nejtišší prémiové pračky a sušičky

by svet zeny

Na trh přichází zásadní letošní novinka v kategorii praní a sušení – nová generace zepředu plněných praček a sušiček Whirlpool Supreme Silence v nejvyšší třídě.

Nejtišší pračky s přímo poháněným ZenMotorem navíc šetří vodu, energii i prací prostředky. A poradí si nejen s nečistotami všeho druhu, ale také s bakteriemi, alergeny a jinými škodlivými mikroorganismy, a to i tehdy, když prádlo necháváte dlouho v bubnu. Skvěle je doplňují nejtišší, úsporné kondenzační sušičky s tepelným čerpadlem a technologiemi, které budou jemně „hýčkat“ i to nejchoulostivější prádlo. Čistý minimalistický design s černými dvířky a nakloněným ovládacím panelem s velkým LCD displejem tvoří z obou spotřebičů naprosto tichý pár.

Pračky Supreme Silence

Vývoji nových praček Supreme Silence předcházely průzkumy vyvíjejících se zákaznických preferencí. „Tichý chod je vlastně to první a nejdůležitější, co zákazníky zajímá, když si kupují novou pračku. Podle nezávislých průzkumů (Zdroj: Mintel (2019), Kantar (2020), P2P 2019 | PH 2018 | Laundry Waste 2019) si 58 % zákazníků vybírá novou pračku podle míry hlučnosti. Pro 37 % zákazníků je důležitá nízká spotřeba energie i vody, stejně velká skupina pak hledá specifické vlastnosti a funkce. A 30 % lidí vybírá pračku i podle designu a kvality,“ uvádí Alžběta Suchanová, komunikační a PR manažerka Whirlpool CZ/SK.

Zenové ticho

Během praní nové pračky skoro neslyšíte. „Všechny modely praček Supreme Silence jsou zařazeny do nejnižší třídy hluku A, a některé patří k vůbec nejtišším na trhu, protože dokonce i při odstřeďování dosahují maximální hlučnosti 65 dB. Využívají totiž nejpokročilejší ZenMotor™ s přímým pohonem. Vertikální i horizontální vibrace navíc v maximální míře pohlcují speciálně navržené boční panely. Dokonce ani zásuvka na praní nevydává žádné nepříjemné zvuky, protože je vybavena tichým posuvem s mechanismem Push To Open. Pračky mají také speciální extra tichý program, takže můžete klidně prát i pozdě v noci bez obav, že vzbudíte děti nebo sousedy,“ doplňuje Darina Papáčová, produktová školitelka společnosti Whirlpool.

Úspora energie, vody a pracího prostředku při každém pracím cyklu

Pračky Whirlpool Supreme Silence využívají také nejnovější technologie, které umožňují velkou úsporu energie, vody a pracího prostředku. Například senzorová technologie 6. SMYSL moudře přizpůsobuje parametry praní momentální náplní, a tak šetří až 45 % energie při dokonalém výsledku praní.

WaterSave

Funkce WaterSave zase šetří při každém pracím cyklu vodu. Využívá systém sprchování, při kterém se mnohem účinněji rozpustí prací prostředek a prádlo se dokonaleji vypláchne i v menším množství vody.

AutoDose

Šetřit pomáhá také systém automatického dávkování detergentu, který vydrží až pro 26 pracích cyklů. Při každém praní pomáhá ušetřit až 30% pracího prostředku.

Další články autora

Objektiv 24 je nezávislý magazín. Nepodléháme žádným politickým ani ekonomickým tlakům a naším cílem je informovat vás objektivně a pravdivě.

@ od roku 2008 – vytváříme weby a publikujeme Komerční články