Čtvrtek, 18 července, 2024
Home Rady a návody S přírodní kosmetikou se nemusíte bát nežádoucích účinků

S přírodní kosmetikou se nemusíte bát nežádoucích účinků

by svet zeny

V současné době existuje obrovské množství kosmetických produktů, a proto je poměrně náročné odlišit přírodní a bio kosmetiku od konvenčních alternativ. V následujících řádcích se proto zaměříme na hlavní rozdíly a zároveň vám prozradíme, čím se odlišuje bio kosmetika od té běžně dostupné v drogeriích.

Přírodní kosmetika obsahuje minimálně 95 % přírodních látek a nepoužívá silikony, PEG a další škodlivé látky. Výrobci takové kosmetiky taktéž kladou důraz na šetrnou výrobu s minimálním dopadem na životní prostředí.

Bio kosmetika je ještě víc než kosmetika přírodní

Ještě narazíte na další termín, a tím je bio kosmetika, což je ještě vyšší standard, neboť určité procento složek pochází z ekologického zemědělství. Většinou jsou produkty označeny značkou bio, která vás informuje o tomto certifikátu.

Hlavní rozdíly mezi bio a konvenční kosmetikou spočívají v jejich složení, přičemž na první pohled se mohou zdát podobné, ale detailní analýza odhalí značné rozdíly. Konvenční kosmetika například obsahuje obyčejnou vodu, ekologická však používá hydrosoly. Umělé vůně jsou zase nahrazeny přírodními esencemi a výběr složení se řídí přísnými normami, protože cílem je vyhnout se kontroverzním chemikáliím.

Krámek, kde to voní

Jestliže chcete podpořit české malovýrobce kosmetiky, potom navštivte malou prodejnu o pár metrech čtverečních, která ukrývá skutečné poklady. Zakoupit můžete mýdla, mléka, krémy, masti, ale i oleje a svíčky. Jedná se o krámek Ekokočka, který se nachází ve Vsetíně, ovšem provozuje i svůj vlastní internetový obchod.

Ekokočka prodává produkty od malých českých výrobců, kteří míchají to nejlepší složení, a to byliny, oleje a přírodní esence. Odměňte se tedy a objednejte si produkty, za které vám pleť jednoznačně poděkuje.

Další články autora

Objektiv 24 je nezávislý magazín. Nepodléháme žádným politickým ani ekonomickým tlakům a naším cílem je informovat vás objektivně a pravdivě.

@ od roku 2008 – vytváříme weby a publikujeme Komerční články