Neděle, 19 května, 2024
Home Rady a návody Proč si přibalit k vodě plážovou podložku?

Proč si přibalit k vodě plážovou podložku?

by adminvito

Plážová podložka je skvělým doplňkem na léto. Jaké má výhody a které typy podložek jsou v současnosti dostupné?

Jak vybrat plážovou podložku

Plážová podložka je nezbytnou součástí výbavy každého rekreanta. Díky jednoduchému provedení ji snadno sbalíte a odnesete k vodě. Využijete ji nejen na pláži, ale samozřejmě i u klasického českého rybníka nebo na koupališti či u bazénu.

Plážové podložky představují v podstatě vylepšenou alternativu klasické deky. Vzít si je tak můžete třeba i na piknik. Oceníte ji také na akcích, jako jsou koncerty a hudební festivaly nebo návštěva letního kina, kde vás dobře izolují od studené země.

Jejich hlavní výhodou je to, že jsou vyrobeny z voděodolného materiálu a snadno se udržují. Neulpívají na nich nečistoty a snadno z nich vyklepete trávu nebo písek. Můžete je běžně vyprat v pračce a rychle vám uschnou.

Materiál plážové podložky je nejdůležitější

Většinou se pro tento účel používá nylon, který vyniká právě výše uvedenými žádoucími vlastnostmi, to znamená voděodolností, rychlým schnutím a také tím, že je velice lehký, ale zároveň pevný.

Pokud vám ale syntetické materiály nevyhovují, můžete určitě sáhnout i po těch přírodních. Plážová podložka k moři může také být vyrobena ze slámy nebo rákosu.

Z dalších užívaných materiálů se setkáte také s polypropylenem nebo molitanem. Molitan je lehký a skladný. Zároveň nabídne vyšší míru komfortu i na kamenité pláži. Využijete jej také v kempu nebo při turistice.

Polypropylen nabídne povrch, který je v kombinaci s polyesterem specifický především snadnou údržbou. Podložku postačí otřít. I výdrž je značná. Plážová podložka vám, v tomto případě, s nadsázkou řečeno, vydrží téměř navěky.

Jakou velikost plážové podložky volit

Důležitý je i rozměr, který by měl poskytnout dostatek pohodlí pro několik lidí. Proto se vyrábí nejčastěji velikost 200 x 200 cm. Setkáte se ale běžně i s větší podložkou 210 x 200 cm, případně s menším provedením 90 x 180 cm.

Obecně lze říci, že provedení v šířce 90 cm stačí jedné osobě, zatímco na rozměr 200 x 200 cm se už pohodlně vejde celá rodina. Prodávají se i zmenšené varianty v rozměru 180 x 60 cm, které jsou taktéž ideální pro jednu osobu.

Jaké další varianty podložek na pláž existují

Speciálním typem doplňku k vodě, který je rovněž zařaditelný mezi plážové podložky, je verze s opěradlem. Ta se skládá z nastavitelného opěradla a velmi kvalitního ocelového rámu, který je vyplněn látkovou podložkou. Nabídne vám tak mnohem výraznější komfort než jednoduchá podložka k moři.

Podobně je na tom plážové lehátko tvořené kovovou konstrukcí a textilní výplní. To nabídne navíc možnost polohování, a to jak u opěrky hlavy, tak i u nohou. I lehátko může být skládací, což vám splní důležitou podmínku snadné přenositelnost.

Další články autora

Objektiv 24 je nezávislý magazín. Nepodléháme žádným politickým ani ekonomickým tlakům a naším cílem je informovat vás objektivně a pravdivě.

@ od roku 2008 – vytváříme weby a publikujeme Komerční články