Úterý, 18 června, 2024
Home Rady a návody Největší párty stan pojme i velkou oslavu: Jaké velikosti stanů jsou dostupné?

Největší párty stan pojme i velkou oslavu: Jaké velikosti stanů jsou dostupné?

by adminvito

Současný trh nabízí širokou škálu rozličných velikostí párty stanů. Které jsou ty nejčastěji dostupné a jaký největší stan v nabídce existuje?

Malé stany obstojí doma i v profesionálních podmínkách

Co se týče velikostí párty stanů, musíme jednak v první řadě z tohoto hlediska rozlišovat zamýšlený účel využití. Rozlišujeme stany pro komerční účely nebo ty, které mají na svých zahradách běžní uživatelé.

Standardně se velikost stanu stanovuje v metrech. V některých případech také pro lepší orientaci spotřebitele nabízí prodejci i výrobci párty stanů také převodní tabulky, kde je uvedeno orientačně, pro jaký počet osob je konkrétní velikost párty stanu vhodná.

V obou případech například najít využití malý stánek 3 x 3 m. Jeden z nejmenších stanů lze využít jakožto zahradní altán. V profesionálním segmentu slouží tyto výrobky dále pro účely veletrhů, cateringu, farmářských trhů, ale i motorsportových akcí a výstav.

Tento nejmenší stan tak lze počítat 12 až 18 osob. Rozlišují se přitom osoby sedící i stojící. Eventuálně se také uvádí počet pivních setů, které se do prostoru stanu vejdou. V případě tohoto párty stanu jsou to konkrétně 2 sety.

Střední i velké stany slouží pro sportovní a společenské událostí

Oblíbenou a rozšířenou velikostní variantu představuje i stan 4 x 6 m. Tento typ se využívá jakožto firemní stan pro účely oslav, ale také v rámci kulturních akcí, jako jsou pivní či městské slavnosti.

Především jej do profesionálního využití předurčuje flexibilní nůžková konstrukce. Nůžkový stan 4 x 6 m je ideálním řešením také na rodinnou oslavu. Pojme 16 až 48 osob, případně komfortně celkem 4 pivní sety.

Největší stany mohou nabídnout rozměry i 10 x 50 m. Ty nacházejí uplatnění na akcích především rázu komerčního, kde se očekává vysoká návštěvnost. Být to mohou sportovní, kulturní nebo jiné společenské události.

Stan této velikosti čistě pro představu pojme vzhledem ke své výměře více než 300 osob. Maximálním limitem může být až 1000 osob. Přepočteno pro ilustraci ještě na pivní sety sem umístíte minimálně 5 pivních setů. Uplatnění tak nachází při zajišťování venkovních akcí, jako jsou třeba festivaly. 


Tip redakce: Na piknik pod širým nebem můžete připravit skvělé pomazánky, které příjemně překvapí každého hosta.


Další články autora

Objektiv 24 je nezávislý magazín. Nepodléháme žádným politickým ani ekonomickým tlakům a naším cílem je informovat vás objektivně a pravdivě.

@ od roku 2008 – vytváříme weby a publikujeme Komerční články