Úterý, 18 června, 2024
Home Rady a návody I účelné boty mohou být stylové. Jaké vás rozhodně potěší?

I účelné boty mohou být stylové. Jaké vás rozhodně potěší?

by svet zeny

Trávíte spoustu času v přírodě, ale i přesto si potrpíte na styl? Chcete se vrátit z výletu do města a nevypadat jako vodník? V takovém případě vám přinášíme tip na výrobce, který vytváří účelnou i stylovou obuv v jednom. O kom je řeč?

Známý český výrobce

Je-li předmětem tématu turistická obuv, rozhodně se hodí zmínit jednoho z největších českých výrobců – firmu BOSP. Tito profesionálové se ve svém oboru pohybují už desítky dlouhých let. Dnes jsou známí mezi profesionálními příslušníky ozbrojených složek, řemeslníky, myslivci i milovníky turistiky.

Na svých webových stránkách nabízí desítky druhů bot pro nejrůznější účely, teplotní podmínky i terény. Nás však nyní zajímají pouze typické trekové boty do přírody. V tomto ohledu se dočkáte nejrůznějších materiálů (pravé kůže, pevného textilu, speciální pěny i odolné gumy) i kombinací barev a designů. Ať už máte rádi moderní barevný, nebo spíše klasický nenápadný vzhled – jste na správné adrese.

Vzhled není to jediné

Nikdo z nás si určitě nekoupí boty, které by se nám nelíbily. Vzhled je však pouze polovinou úspěchu. Při dlouhých výletech přece jen oceníte opravdu kvalitní turistické boty s odolným tělem, pevnými švy, dobrou podrážkou a dalšími pozitivními vlastnostmi.

Ani v těchto ohledech nezůstává firma BOSP pozadu. Jeho výrobky se řadí do trochu vyšší cenové kategorie, a tak vám garantují opravdu dlouhou a bezproblémovou životnost v řádech desítek let (pokud je nebudete vystavovat vyloženě extrémním podmínkám).

Pohodlí nadevše

Co se týče pohodlí, určitě oceníte speciální antibakteriální vložky, které účinně vsakují pot z nohy. Po vyjmutí z bot velmi rychle usychají. V některých případech se dočkáte dokonce i paměťové pěny, jež se přizpůsobuje tvaru vašich chodidel.

Zároveň si můžete pořídit vložky s přídavnou tlumicí vrstvou v oblasti paty. Pokud vás pobolívají kotníky, kolena, kyčle, záda nebo krční páteř – jste na správné adrese.

Většina bot od výrobce BOSP disponuje i membránou GORE-TEX. Tato podšívka se stará o nepřetržitý odvod přebytečného tepla a potu od nohy ven. Ve stejný moment neumožňuje venkovní vodě, aby pronikla skrz botu dovnitř.

Zmíněná membrána vás potěší hlavně uprostřed parných letních měsíců, kdy se potíte. Své využití najde i během deště nebo bouřky.

Doprava zdarma

Nejlepší bude, když si otevřete webové stránky zmíněných výrobců (najdete je pod odkazy v horní části článku). Přece jen si budete chtít boty prohlédnout na vlastní oči. Díky podrobným informacím ihned zjistíte, jaké vlastnosti jednotlivé položky nabízí.

Ať už si pořídíte libovolné boty, získáte dopravu po celé zemi zcela zdarma. A co víc, nebudete platit dokonce ani za první výměnu (pokud byste náhodou zvolili nevhodnou velikost).

Další články autora

Objektiv 24 je nezávislý magazín. Nepodléháme žádným politickým ani ekonomickým tlakům a naším cílem je informovat vás objektivně a pravdivě.

@ od roku 2008 – vytváříme weby a publikujeme Komerční články