Čtvrtek, 18 července, 2024
Home Rady a návody Co vše musíte vědět o katalyzátorech a jak se zbavit poškozeného kusu?

Co vše musíte vědět o katalyzátorech a jak se zbavit poškozeného kusu?

by svet zeny

Katalyzátory jsou už od sedmdesátých let minulého století nepostradatelnou součástí našich automobilů. Pojďme si společně říct, co o nich jako motoristé musíte vědět.

K čemu slouží katalyzátor?

Katalyzátor je součást výfukového systému auta. Svým tvarem připomíná rozšířenou bandasku, takže ho rozhodně při pohledu na výfuk nepřehlédnete. Slouží k zachycování škodlivých zplodin během jízdy a jejich následné filtraci. Poté je pouští ven v podobě méně škodlivých látek. Díky němu tedy dýcháme čistější a bezpečnější vzduch.

Poškozený díl poznáte snadno – už při samotném startování vozidla zpozorujete potíže. Naskočí totiž až na několikátý pokus. Během jízdy si povšimnete kolísavého výkonu motoru a vyloženě specifického zápachu (připomíná zkažená vejce), který půjde z výfuku.

V takové situaci se spolehněte na výkup katalyzátorů. Na našem území existuje několik ověřených firem, které od vás poškozený díl rády odkoupí. Navíc vám na oplátku vyplatí velmi zajímavé částky.

Keramické i kovové katalyzátory totiž obsahují cenné kovy, které se dají recyklovat. Také v nich najdete množství nebezpečných škodlivin, jež se musí ze zákona správně uložit. Proto byste neměli svůj díl vyhazovat.

Oblíbení pomocníci Northern Spirits

Mezi nejvyhledávanější firmy patří odborníci z Northern Spirits. Ti vykupují ocelové i keramické katalyzátory, filtry pevných částic DPF a FAP i keramické monolity.

Navíc umožňují on-line výkup katalyzátorů, díky němuž nemusíte jezdit až na pobočku ve Skalici. Celý proces výkupu snadno vyřešíte skrz e-mail, telefon a kurýrní služby. Na webových stránkách pod výše vloženými odkazy ihned zjistíte, jak velkou finanční kompenzaci vlastně obdržíte a jak se s danými odborníky spojíte. Za pár dní budete mít vyřešeno.

Další články autora

Objektiv 24 je nezávislý magazín. Nepodléháme žádným politickým ani ekonomickým tlakům a naším cílem je informovat vás objektivně a pravdivě.

@ od roku 2008 – vytváříme weby a publikujeme Komerční články