Úterý, 18 června, 2024
Home Rady a návody Artróza kloubů se dá poměrně účinně léčit. Jak na to?

Artróza kloubů se dá poměrně účinně léčit. Jak na to?

by svet zeny

Artróza kloubů je chronická degenerace, která neblaze zasahuje vaše chrupavky. Ty následně ztrácí svou hmotu, čímž dochází k velmi rychlému opotřebovávání samotných kloubů. Dá se tento stav vůbec léčit?

Nic není ztracené

Stárnutí není zrovna příjemný proces. Naštěstí můžete podniknout celou řadu preventivních kroků, které jej podstatně zpomalí a zpříjemní. Nebudeme vám tu vyprávět o vyvážené stravě, pohybu, dostatku spánku a dalších základech. Zaměříme se spíše na to, co vás nejvíce trápí – artróza kloubů.

Toto onemocnění trápí přibližně 90 % populace ve věku 65 až 74 let. Pokud se podíváme na celkovou populaci (mladí i starší lidé), dostaneme se na 12 % postižených jedinců. Dvanáct lidí ze sta…

Zjistili jste, že máte artrózu? V takovém případě na nic nečekejte – na scénu přichází léčba kloubů. Čím dříve ji zahájíte, tím lépe se vám bude s daným onemocněním žít.

Nejúčinnější metodou léčby v současné době jsou kmenové buňky. Ty se získávají z celé řady zdrojů – z lidského plodu, z pupečníkové krve a z dospělých tkání (kostní dřeň, tuková tkáň či periferní krev).

Kmenové buňky se aplikují přesně do postiženého místa. Nejčastěji do vašich kolen a kyčlí. Artróza se však může vyskytovat i ve všech ostatních kloubech po celém těle. Mají velký růstový a regenerační potenciál, díky čemuž dokážou obnovit ztracenou chrupavku a navrátit vašim kloubům funkčnost. Navíc pomáhají od bolestí.

Ověřená klinika

V České republice jsou známé hlavně dvě kliniky – kmenové buňky Praha a kmenové buňky Ostrava. Obě vede uznávaný specialista MUDr. Ladislav Lukáč. Více informací najdete na internetových stránkách pod vloženými odkazy. Určitě se podívejte na rentgenové snímky pacientů, kteří podstoupili tuto léčbu. Ihned se přesvědčíte, že vážně funguje.

Další články autora

Objektiv 24 je nezávislý magazín. Nepodléháme žádným politickým ani ekonomickým tlakům a naším cílem je informovat vás objektivně a pravdivě.

@ od roku 2008 – vytváříme weby a publikujeme Komerční články